Jak użytkować namioty w zimę?

Nie odpowiednie użytkowanie namiotów i hal namiotowych w zimę może spowodować ich zawalenie lub uszkodzenie. Jest to spowodowane śniegiem, a raczej jego nadmiarem – waga śniegu pomnożona przez ilość m2 dachu to ogromne obciążenia sięgające nawet kilku ton, a obciążające namioty i hale namiotowe.

Poza samym odśnieżaniem ogromne ważna funkcje pełnia pasy bezpieczeństwa, które są przeplatane przez namiot, oraz odpowiednio dobrane kotwy mocujące namiot do podłoża. Dobór kotew do namiotu jest bardzo ważny bo inaczej montowany jest namiot do kostki, inaczej do betonu a jeszcze inaczej do ziemi. W zimie nie zaleca się montażu namiotu przy wykorzystaniu obciążeń jest to nie bezpieczne i może stanowić poważne zagrożenie

Dlatego odśnieżanie namiotów jest bardzo ważne, a odśnieżenie namiotu wcale nie jest ani łatwe, ani szybkie, natomiast jest niebezpieczne.

Jak odśnieżyć namioty i hale namiotowe?

  1. Przygotuj odpowiednie narzędzia aby odśnieżanie namiotu i hali namiotowej było efektywne: najlepiej użyj łopaty o szerokim i płaskim ostrzu oraz miotły lub szczotki do usuwania śniegu z powierzchni namiotu.
  2. Ściągnij nadmiar śniegu: użyj łopaty, aby usunąć nadmiar śniegu z dachu namiotu oraz z jego boków – w naszym przypadku często stosujemy nasze rozwiązanie czyli ściągaczkę do nadmiaru wody, która sprawdza się idealnie.
  3. Unikaj uderzania w namiot łopatą, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie poprzez przedarcie powłoki namiotu.
  4. Usuń śnieg z wejścia: użyj miotły lub szczotki, w razie konieczności użyj łopaty, aby usunąć śnieg z wejścia do namiotu.
  5. Upewnij się, że drzwi do namiotu są dobrze otwarte, aby łatwiej było dostać się do wnętrza namiotu.
  6. Oczyść podłogę w wewnątrz hali: użyj miotły lub szczotki, aby usunąć śnieg z podłogi namiotu. Upewnij się, że podłoga jest sucha, zanim zaczniesz używać namiotu – powierzchnia mokra może skrywać pod spodem lód co może spowodować narażenie zdrowia dla osób użytkujących.
  7. Zachowaj ostrożność podczas odśnieżania namiotu lub hali namiotowej i pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas odśnieżania dachu namiotu – jest to bardzo niebezpieczne.
  8. Unikaj stania na drabinie lub wysokich miejscach, ponieważ istnieje ryzyko upadku.
  9. Upewnij się również, że masz odpowiednią odzież i obuwie, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas pracy przy odśnieżaniu.

 

Jeżeli szukasz firmy która za Ciebie odśnieży namiot w sposób kompleksowy to zapraszamy do kontaktu z nami. Jeżeli nie masz namiotu a szukasz usług w ramach wypożyczalnia namiotów to również prosimy o kontakt. Usługi świadczymy w woj lubelskim i mazowieckim.